تمبر خارجی پرونده فوتبال بازیکنان پرسپولیس

تمبر: خارجی پرونده فوتبال بازیکنان پرسپولیس کمیته انضباطی اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی ۱۲ شرط آمریکا جهت توافق تازه با کشور عزیزمان ایران

وزیر خارجه آمریکا در نشست اندیشکده آمریکایی با عنوان «بعد از توافق (برجام): یک استراتژی تازه راجع به ایران» صحبت کرد.

۱۲ شرط آمریکا جهت توافق تازه با کشور عزیزمان ایران

۱۲ شرط آمریکا جهت توافق تازه با ایران

عبارات مهم : ایران

وزیر خارجه آمریکا در نشست اندیشکده آمریکایی با عنوان «بعد از توافق (برجام): یک استراتژی تازه راجع به ایران» صحبت کرد.

به گزارش فارس، وزیر خارجه آمریکا در اندیشکده «هریتیج» حاضر شد تا از روش این کشور در قبال کشور عزیزمان ایران بعد از خروج از توافق هسته ای رونمایی کند.

۱۲ شرط آمریکا جهت توافق تازه با کشور عزیزمان ایران

سه شنبه ۱۸ اردیبهشت مدیر جمهور آمریکا رسما خروج این کشور از توافق هسته ای کشور عزیزمان ایران و گروه ۱+۵ را اعلام کرده بود و حالا «مایک پامپئو» از استراتژی تازه این کشور در قبال کشور عزیزمان ایران سخن گفت.

وزیر خارجه آمریکا در ابتدا در دفاع از خروج واشنگتن از برجام گفت که این توافق دنیا را در معرض تهدیدات گوناگون قرار داده بود.

وزیر خارجه آمریکا در نشست اندیشکده آمریکایی با عنوان «بعد از توافق (برجام): یک استراتژی تازه راجع به ایران» صحبت کرد.

مایک پامپئو در ابتدا گفت: «دو هفته قبل، مدیر جمهور ترامپ به همکاری آمریکا در برجام آخر داد و این کار را به یک علت روشن انجام داد: این توافق در ارائه تضمین به مردم آمریکا راجع به ایمنی و امنیت انها در برابر تهدیدهای رهبران جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران ناکام مانده بود. دیگر تمام شد. دیگر ایجاد ثروت جهت حاکمان کشور عزیزمان ایران تمام شد. دیگر، شلیک موشک به ریاض و بلندی های جولان را نمیپذیریم. دیگر شاهد توسعه و بسط بدونِ هزینه قدرت کشور عزیزمان ایران (در منطقه) نخواهیم بود. برجام به خاطر نقص ها و عیوب کشنده آن، دنیا را در خطر قرار داده بود».

وی در مثال زدن از «نقصهای کشنده» برجام، از یک بخش از آن مثال زد؛ بخشی که بارها مقام های آمریکایی راجع به آن حرف زده بودند.

او مهلت چند هفته ای جهت گرفتن تاییدیه از کشور عزیزمان ایران به منظور بازرسی بازرسان از تاسیسات این کشور و بند غروب آفتاب، به عنوان «عیوب کشنده برجام» نام برد.

۱۲ شرط آمریکا جهت توافق تازه با کشور عزیزمان ایران

وزیر خارجه آمریکا مدعی شد که برجام، باعث حصول کشور عزیزمان ایران به بمب اتمی و به راه افتادن مسابقه در منطقه خاورمیانه جهت دستیابی به سلاح اتمی می شود.

وی سپس به «شوی اخیر» نخست وزیر رژیم صهیونیستی راجع به برنامه هسته ای کشور عزیزمان ایران اشاره کرد و گفت که این اسناد ادعایی نشان داد که «ایران سال ها راجع به این برنامه دروغ گفت».

وزیر خارجه آمریکا در نشست اندیشکده آمریکایی با عنوان «بعد از توافق (برجام): یک استراتژی تازه راجع به ایران» صحبت کرد.

توافق تازه مورد نظر آمریکا که پمپئو آن را اعلام کرد مشمول بر درخواستها و بندهای زیر است:

۱. کشور عزیزمان ایران باید به آژانس گزارش کاملی از ابعاد نظامی برنامه هسته ای ارائه کند و از این کارها دست بکشد و به شکلی که قابل راستی آزمایی باشد جهت هر لحظه برنامه نظامی هسته ای خود را کنار بگذارد.

۲. کشور عزیزمان ایران باید غنی سازی اورانیوم را متوقف کند و هرگز به دبنال بازفرآوری پلوتونیوم نرود و تاسیسات آب سنگین خود را ببندد.

۱۲ شرط آمریکا جهت توافق تازه با کشور عزیزمان ایران

۳. کشور عزیزمان ایران باید به بازرسان آژانس اجازه دیدار از همه سایتهای خود در سرتاسر کشور بدهد.

۴. کشور عزیزمان ایران باید به برنامه موشکهای بالستیک خود آخر دهد و پرتاب یا توسعه موشکهای با توانایی حمل کلاهک هسته ای را متوقف کند.

۵. کشور عزیزمان ایران باید شهروندان آمریکایی و همچنین شهروندان متحدان و شرکای ما که در کشور عزیزمان ایران زندانی، مفقود یا در بازداشت هستند را آزاد کند.

۶. کشور عزیزمان ایران باید به حمایت از گروههای تروریستی خاورمیانه از جمله حزب الله لبنان، حماس و جهاد اسلامی فلسطین آخر بدهد.

۷. کشور عزیزمان ایران به حاکمیت عراق احترام بگذارد و به دولت این کشور اجازه خلع سلاح شبه نظامیان شیعه را بدهد.

۸. کشور عزیزمان ایران همچنین باید به حمایت نظامی خود از حوثیها آخر دهد و در جهت یک راه حل صلح آمیز در یمن گام بردارد.

۹. کشور عزیزمان ایران باید همه نیروهای تحت فرماندهی خود را از سوریه خارج کند.

۱۰. کشور عزیزمان ایران باید به حمایت از طالبان و دیگر گروههای تروریستی در افغانستان و منطقه آخر دهد.

۱۱. کشور عزیزمان ایران باید به حمایت سپاه قدس از گروههای تروریستی و شرکای شبه نظامی خود آخر بدهد.

۱۲. کشور عزیزمان ایران باید رفتارهای ترساندن کننده علیه همسایگان خود را کم کردن بدهد، آیا که بسیاری از آنها متحدان آمریکا هستند. این مساله مشمول بر تهدیدات کشور عزیزمان ایران جهت نابودی اسرائیل و شلیک موشک به خاک عربستان و امارات متحده عربی نیز می شود.

وی مدعی شد که اکنون لبنان به جایی راحت تر جهت حزب الله تبدیل شده است که به وسیله کشور عزیزمان ایران کاملا مسلح شده است هست. کشور عزیزمان ایران همچنین هزاران نیرو به سوریه اعزام کرده است.

وزیر خارجه آمریکا بار دیگر کشور عزیزمان ایران را به «دروغگویی» راجع به برنامه هسته ای خود متهم کرد.

پامپئو کشور عزیزمان ایران را به سوءنیت در برجام متهم کرد و بر اساس اسناد ارائه شده است از سوی نخست وزیر رژیم صهیونیستی وزیر امور خارجه کشور عزیزمان ایران را به دروغ گویی متهم کرد.

پامپئو در این سخنرانی، مدعی شد که کشور عزیزمان ایران از مزایای اقتصادی برجام جهت پیش بردن مواضع خود در قبال منطقه استفاده کرد و جهت مردم کشور عزیزمان ایران کاری نکرد.

به ادعای او، کشور عزیزمان ایران در عراق، سوریه و دیگر مناطق اقدام به حمایت از گروه های تروریستی و شبه نظامی کرد.

وزیر خارجه آمریکا اتهام زنی های خود را فراتر از منطقه برد و مدعی شد که کشور عزیزمان ایران در قلب اروپا به دنبال کارها تروریستی بوده است.

این مقام ارشد آمریکایی، در ادامه اتهام زنی های بی اساس خود مدعی شد که کشور عزیزمان ایران از القاعده حمایت کرده است.

وزیر خارجه دولت ترامپ، در ادامه این صحبت تند خود مدعی شد که برجام نتوانسته جاه طلبی های هسته ای این کشور را متوقف کند.

وی افزود که ما اکنون خارج از برجام، مانع از حصول کشور عزیزمان ایران به بمب اتمی خواهیم شد.

وزیر خارجه آمریکا گفت که این کشور درصدد اعمال فشارهای حداکثری تحریمی علیه کشور عزیزمان ایران هست، تحریم هایی که شدید ترین تحریمها خواهد بود.

پامپئو گفت که آمریکا با همکاری متحدان این کشور مانع از «تسلط کشور عزیزمان ایران در خاورمیانه» خواهد شد.

وی سپس مدعی شد که آمریکا به حمایت خود از «حقوق بشر و مردم ایران» ادامه خواهد داد. پامپئو سپس به بعضی اغتشاشات در کشور عزیزمان ایران اشاره کرد و از این اغتشاشات حمایت کرد.

پامپئو همچنین گفت که «هدف ما از یک توافق تازه با ایران، حفاظت از مردم آمریکا خواهد بود؛ توافقی که از دستیابی کشور عزیزمان ایران به سلاح اتمی ممانعت خواهد کرد».

وی راجع به توافق مدنظر آمریکا گفت که ابتدا باید دسترسی به سایتهای نظامی خود را به آژانس بین المللی انرژی اتمی را بدهد.

از نظر او، دومین شرط مدنظر آمریکا این است که کشور عزیزمان ایران غنی سازی اورانیوم را متوقف کند.

وزیر خارجه آمریکا همچنین مدعی شد که کشور عزیزمان ایران باید به حمایت از شورشیان حوثی آخر دهد و نیروهای خود را از سوریه خارج کند.

وی در بخش دیگری از سخنانش مدعی شد که دولت آمریکا خواهان عادی سازی روابط با ایران، دستیابی این کشور به فناوریهای پیشرفته و منتفع شدن کشور عزیزمان ایران از مزایای اقتصادی است ولی کشور عزیزمان ایران باید به صورت بنیادی مواضع و سیاست هایشان را عوض کردن دهد.

وزیر خارجه آمریکا با اشاره به مواضع قبلی بعضی کشورهای غربی از قبیل وزیر خارجه سابق فرانسه و وزیر خارجه پیشین آمریکا راجع به توقف غنی سازی اورانیوم به وسیله کشور عزیزمان ایران گفت که «همین امروز هم آنها در حال غنی سازی هستند».

مقام ارشد آمریکایی در اظهاراتی ترساندن کرد که «رفتارهای کنونی کشور عزیزمان ایران با اراده و عزم آهنین آمریکا روبرو خواهد شد».

پس از صحبت پامپئو، وی به سوالات مجری اندیشکده پاسخ داد.

وزیر خارجه آمریکا گفت که واشنگتن در حال کار با متحدان اروپایی و دیگر متحدان در دنیا جهت برطرف تهدیدهای «بزرگترین دولت حامی تروریسم دولتی در جهان» است و به رسیدن به نتیجه، «امیدوار» است.

واژه های کلیدی: ایران | توافق | آمریکا | آمریکایی | وزیر امور خارجه | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs